Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Girls
       



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
Ylw

Red
 A7 : Spokane Sounders G2004 Rave333331   016 5  0  17  0 0
 A8 : WA Timbers 04G Red 133033    012 4  0  8  1 0
 A6 : Sound FC G04A13001330 011 3  0  7  0 0
 A9 : Washington Premier FC G04 Black A303301   010 3  0  6  0 0
 A2 : Eastside 04G Red100031113 09 2  0  9  0 0
 A5 : Seattle United G04 Copa A131301   09 2  0  3  0 0
 A10 : Washington Rush G04 A1310300  08 2  0  8  1 0
 A4 : ETFC 04G Akers Black NLNC00103031 08 2  0  7  0 0
 A1 : Idaho Rush 04G Premier10000103106 1  0  7  0 0
 A3 : Westside Timbers 04G Copa TS NLNC0113100  06 1  0  3  0 0

Bracket - Friday, December 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 341396  Ridgefield Outdoor Rec Complex #3  06:15 PM  3 A5 vs A10Seattle United G04 Copa A 0 vs.Washington Rush G04 A0
 341393  Eastside Timbers Sports Complex  08:00 PM  Trf2 A2 vs A7Eastside 04G Red1 1 vs.Spokane Sounders G2004 Rave3
 341395  Ridgefield Outdoor Rec Complex #3  08:00 PM  3 A4 vs A9ETFC 04G Akers Black NLNC 1 vs.Washington Premier FC G04 Black A3

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 341392  Mt. View Champions Park #2  01:00 PM  2 A1 vs A6Idaho Rush 04G Premier 1 vs.Sound FC G04A1
 341400  Mt. View Champions Park #3  01:00 PM  3 A7 vs A4Spokane Sounders G2004 Rave 6 vs.ETFC 04G Akers Black NLNC0
 341398  Eastside Timbers Sports Complex  03:00 PM  Trf2 A10 vs A2Washington Rush G04 A 3 vs.Eastside 04G Red11
 341401  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A8 vs A9WA Timbers 04G Red 1 2 vs.Washington Premier FC G04 Black A0
 341397  Mt. View Champions Park #3  07:00 PM  3 A5 vs A1Seattle United G04 Copa A 1 vs.Idaho Rush 04G Premier0
 341399  Mt. View Champions Park #2  07:00 PM  2 A6 vs A3Sound FC G04A 2 vs.Westside Timbers 04G Copa TS NLNC1

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 341402  Harmony Sports Complex  09:00 AM  8 A1 vs A8Idaho Rush 04G Premier 0 vs.WA Timbers 04G Red 11
 341403  Eastside Timbers Sports Complex  09:00 AM  Trf2 A2 vs A9Eastside 04G Red1 0 vs.Washington Premier FC G04 Black A1
 341405  Tualatin Hills Parks and Rec Center  01:00 PM  1 A4 vs A10ETFC 04G Akers Black NLNC 1 vs.Washington Rush G04 A1
 341406  Ridgefield Outdoor Rec Complex #3  01:00 PM  3 A6 vs A7Sound FC G04A 0 vs.Spokane Sounders G2004 Rave3
 341404  Tualatin Hills Parks and Rec Center  03:00 PM  1 A3 vs A5Westside Timbers 04G Copa TS NLNC 0 vs.Seattle United G04 Copa A0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 386923  Delta Park  11:00 AM  7 A4 vs A2ETFC 04G Akers Black NLNC 0 vs.Eastside 04G Red11

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 386925  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Trf3 A3 vs A2Westside Timbers 04G Copa TS NLNC 0 vs.Eastside 04G Red10

Bracket - Friday, January 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 402764  Petrovitsky  05:00 PM  1 A1 vs A9Idaho Rush 04G Premier 0 vs.Washington Premier FC G04 Black A1
 402765  Valley Ridge  08:20 PM  4 A5 vs A6Seattle United G04 Copa A 1 vs.Sound FC G04A0
 402766  Petrovitsky  08:20 PM  2 A7 vs A10Spokane Sounders G2004 Rave 2 vs.Washington Rush G04 A0

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 402769  Petrovitsky  10:45 AM  1 A5 vs A4Seattle United G04 Copa A 0 vs.ETFC 04G Akers Black NLNC1
 402767  Valley Ridge  12:30 PM  3 A10 vs A1Washington Rush G04 A 3 vs.Idaho Rush 04G Premier0
 341394  Petrovitsky  12:30 PM  1 A3 vs A8Westside Timbers 04G Copa TS NLNC 1 vs.WA Timbers 04G Red 10
 402770  Valley Ridge  02:15 PM  1 A7 vs A9Spokane Sounders G2004 Rave 2 vs.Washington Premier FC G04 Black A1
 402768  Valley Ridge  05:45 PM  4 A6 vs A2Sound FC G04A 1 vs.Eastside 04G Red11

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 402771  Valley Ridge  09:00 AM  4 A1 vs A7Idaho Rush 04G Premier 1 vs.Spokane Sounders G2004 Rave1
 402775  Valley Ridge  02:15 PM  3 A3 vs A9Westside Timbers 04G Copa TS NLNC 0 vs.Washington Premier FC G04 Black A0
 402773  Valley Ridge  02:15 PM  4 A4 vs A6ETFC 04G Akers Black NLNC 1 vs.Sound FC G04A2
 402772  Valley Ridge  04:00 PM  3 A2 vs A5Eastside 04G Red1 1 vs.Seattle United G04 Copa A1
 402774  Valley Ridge  04:00 PM  2 A8 vs A10WA Timbers 04G Red 1 4 vs.Washington Rush G04 A1

Bracket - Friday, February 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 430733  TBD   --    --  A6 vs A10Sound FC G04A 1 vs.Washington Rush G04 A0

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 430854  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A8 vs A6WA Timbers 04G Red 1 1 vs.Sound FC G04A0

Bracket - Friday, February 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423926  Eastside Timbers Sports Complex  07:00 PM  Trf1 A1 vs A2Idaho Rush 04G Premier 2 vs.Eastside 04G Red14
 423927  Delta Park  08:15 PM  6 A3 vs A4Westside Timbers 04G Copa TS NLNC 1 vs.ETFC 04G Akers Black NLNC2

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423928  Delta Park  11:00 AM  7 A1 vs A3Idaho Rush 04G Premier 2 vs.Westside Timbers 04G Copa TS NLNC0

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423930  PCC Rock Creek  09:45 AM  2 A1 vs A4Idaho Rush 04G Premier 1 vs.ETFC 04G Akers Black NLNC1

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423929  TBD   --    --  A7 vs A8Spokane Sounders G2004 Rave   vs.WA Timbers 04G Red 1 

Bracket - Thursday, March 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423931  Soccer Fields  12:00 AM  1 A3 vs A7Westside Timbers 04G Copa TS NLNC   vs.Spokane Sounders G2004 Rave 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423932  TBD   --    --  A5 vs A8Seattle United G04 Copa A   vs.WA Timbers 04G Red 1 

Bracket - Saturday, April 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502478  TBD   --    --  A10 vs A9Washington Rush G04 A   vs.Washington Premier FC G04 Black A 
 502473  TBD   --    --  A2 vs A8Eastside 04G Red1   vs.WA Timbers 04G Red 1 
 502474  TBD   --    --  A3 vs A10Westside Timbers 04G Copa TS NLNC   vs.Washington Rush G04 A 
 502475  TBD   --    --  A5 vs A7Seattle United G04 Copa A   vs.Spokane Sounders G2004 Rave 
 502476  TBD   --    --  A5 vs A9Seattle United G04 Copa A   vs.Washington Premier FC G04 Black A 
 502477  TBD   --    --  A6 vs A9Sound FC G04A   vs.Washington Premier FC G04 Black A