Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Girls
       



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Points Adj Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
Ylw

Red
 A1 : Capital FC Timbers 01G Red NLNC3330333018 6  0  17  0 0
 A6 : Spokane Sounders G2001 Rave33333  015 5  0  11  0 0
 A8 : WA Timbers 02G Red 1 NLNC0333330015 5  0  17  2 0
 A3 : EST 02G Red NLNC333300 012 4  0  16  0 0
 A10 : Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC100333 010 3  0  10  0 0
 A7 : Washington Rush G02 A3003   06 2  0  7  1 0
 A9 : Washington Rush G01 A10003  04 1  0  1  1 0
 A5 : Sound FC G01 A030000 03 1  0  11  0 0
 A4 : Oregon Premier FC 01G Blue NLNC003000003 1  0  4  0 0
 A2 : Eastside FC G02 ENL Comp00000  00 0  0  1  0 0

Bracket - Friday, December 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 341462  Washougal High School Turf  07:30 PM  1 A10 vs A9Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC 0 vs.Washington Rush G01 A0
 341459  Harmony Sports Complex  07:30 PM  8 A3 vs A5EST 02G Red NLNC 4 vs.Sound FC G01 A1

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 341464  Mt. View Champions Park #2  11:00 AM  2 A2 vs A3Eastside FC G02 ENL Comp 1 vs.EST 02G Red NLNC4
 341465  Ridgefield Outdoor Rec Complex #3  11:00 AM  3 A5 vs A4Sound FC G01 A 3 vs.Oregon Premier FC 01G Blue NLNC2
 341466  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A6 vs A8Spokane Sounders G2001 Rave 2 vs.WA Timbers 02G Red 1 NLNC1
 341467  Camas High School Turf  11:00 AM  1 A7 vs A10Washington Rush G02 A 1 vs.Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC0
 341463  Mt. View Champions Park #3  11:00 AM  3 A9 vs A1Washington Rush G01 A 0 vs.Capital FC Timbers 01G Red NLNC3
 341458  Mt. View Champions Park #2  05:00 PM  2 A1 vs A2Capital FC Timbers 01G Red NLNC 2 vs.Eastside FC G02 ENL Comp0
 341460  Ridgefield Outdoor Rec Complex #3  05:00 PM  3 A4 vs A6Oregon Premier FC 01G Blue NLNC 0 vs.Spokane Sounders G2001 Rave3
 341461  Harmony Sports Complex  05:00 PM  8 A8 vs A7WA Timbers 02G Red 1 NLNC 2 vs.Washington Rush G02 A1

Bracket - Sunday, December 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 341468  Camas High School Turf  09:00 AM  1 A1 vs A7Capital FC Timbers 01G Red NLNC 1 vs.Washington Rush G02 A0
 341472  Washougal High School Turf  11:00 AM  1 A10 vs A6Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC 1 vs.Spokane Sounders G2001 Rave2
 341469  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A3 vs A9EST 02G Red NLNC 1 vs.Washington Rush G01 A0
 341471  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A8 vs A5WA Timbers 02G Red 1 NLNC 3 vs.Sound FC G01 A2
 341470  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A4 vs A2Oregon Premier FC 01G Blue NLNC 1 vs.Eastside FC G02 ENL Comp0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 386961  Delta Park  11:00 AM  6 A8 vs A4WA Timbers 02G Red 1 NLNC 2 vs.Oregon Premier FC 01G Blue NLNC0

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 386963  Eastside Timbers Sports Complex  06:30 PM  Trf2 A10 vs A4Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC 4 vs.Oregon Premier FC 01G Blue NLNC0

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381382  Lindbergh HS  03:15 PM  1 A8 vs A9WA Timbers 02G Red 1 NLNC 2 vs.Washington Rush G01 A0

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381383  Valley Ridge  06:30 PM  1 A1 vs A6Capital FC Timbers 01G Red NLNC 1 vs.Spokane Sounders G2001 Rave2
 381386  Valley Ridge  06:30 PM  4 A10 vs A5Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC 2 vs.Sound FC G01 A1
 381385  Valley Ridge  06:30 PM  3 A3 vs A4EST 02G Red NLNC 6 vs.Oregon Premier FC 01G Blue NLNC1
 381384  Valley Ridge  06:30 PM  2 A8 vs A2WA Timbers 02G Red 1 NLNC 7 vs.Eastside FC G02 ENL Comp0

Bracket - Monday, January 20, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381387  Valley Ridge  01:00 PM  1 A1 vs A5Capital FC Timbers 01G Red NLNC 5 vs.Sound FC G01 A2
 381388  Valley Ridge  01:00 PM  4 A2 vs A10Eastside FC G02 ENL Comp 0 vs.Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC3
 381389  Valley Ridge  01:00 PM  2 A3 vs A6EST 02G Red NLNC 0 vs.Spokane Sounders G2001 Rave2
 381390  Valley Ridge  01:00 PM  3 A4 vs A9Oregon Premier FC 01G Blue NLNC 0 vs.Washington Rush G01 A1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 386960  Eastside Timbers Sports Complex  11:00 AM  Trf1 A3 vs A1EST 02G Red NLNC 1 vs.Capital FC Timbers 01G Red NLNC3

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 386962  Soccer Fields  02:00 PM  1 A1 vs A8Capital FC Timbers 01G Red NLNC 2 vs.WA Timbers 02G Red 1 NLNC0

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 424188  TBD   --    --  A5 vs A7Sound FC G01 A 2 vs.Washington Rush G02 A5

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423941  Soccer Fields  12:30 PM  6 A6 vs A5Spokane Sounders G2001 Rave   vs.Sound FC G01 A 

Bracket - Friday, March 27, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 430367  Kasch Park  07:15 PM  1 A9 vs A7Washington Rush G01 A   vs.Washington Rush G02 A 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 423942  Soccer Fields  02:30 PM  2 A6 vs A9Spokane Sounders G2001 Rave   vs.Washington Rush G01 A 

Bracket - Saturday, April 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502482  TBD   --    --  A10 vs A2Westside Timbers 02G Copa BTS NLNC   vs.Eastside FC G02 ENL Comp 
 502480  TBD   --    --  A2 vs A7Eastside FC G02 ENL Comp   vs.Washington Rush G02 A 
 502481  TBD   --    --  A3 vs A7EST 02G Red NLNC   vs.Washington Rush G02 A